Kontakta oss

Enhetschef
Mats Aronsson
Telefon 0532-172 18
mats.aronsson@amal.se


Enhet 1
Rektor Charlotte Bring
Ansvarar för EK, BF, VO
Telefon 0532-172 05
charlotte.bring@amal.se


Enhet 2
Rektor Joakim Axelsson
Ansvarar för SA, IM, HA
Telefon 0532-17363
joakim.axelsson@amal.se


Enhet 3
Rektor Magnus Skoglund
Ansvarar för EE, IN, AHADM, IAIND
Telefon 0532-170 93
magnus.skoglund@amal.se

Biträdande rektor Jonathan Lindström
Ansvarar för NA, ES, TE
Telefon 0532-173 53
jonathan.lindstrom@amal.se


Enhetschef Resursenheten/Särskolan
Lena Bergling Forsell
Telefon 0532-171 23
lena.forsell-bergling@amal.se


Skoladministratör

Christina Nilsson
Telefon 0532-172 11
christina.nilsson@amal.se

Redovisningsekonom

Anna Johansson
Telefon 0532-172 06
anna.johansson@amal.se

Skolinformatör

Anneli Blüme Josefsson
Telefon 0532-172 07
anneli.blume-josefsson@amal.se

Skoladministratör

Elke Franckaert Forsberg
Telefon 0532-170 33
elke.franckaert@amal.se

Studie- & yrkesvägledare

Åsa Fjellman Lätt
Telefon 0532-17249
asa.fjellman-latt@amal.se


Personallista


E-post till enskild lärare

Vid direktkontakt via e-post med lärare inom Åmåls kommun används principen: fornamn.efternamn@amal.se (å och ä ersätts av a och ö av o).








Kontaktregister

I vårt kontaktregister kan du söka efter anställda i Åmåls kommun som har en telefonanknytning.

Klicka här

Fyll i efternamn följt av förnamn.

Karlbergsgymnasiet
Box 62
662 22 ÅMÅL

Besöksadress
Schölinsgatan 7
662 32 ÅMÅL

Tel 0532 -172 11
E-post: karlberg@amal.se

Org.nr 212000-1587

FAKTURAADRESS:
ÅMÅLS KOMMUN
FE 261
838 80 FRÖSÖN

Samtliga fakturor skall
innehålla fältet Er Referens.
Beställaren ska alltid ange
denna referenskod (8 tecken).  

Sidan uppdaterades 2018-08-17

Synpunkter på sidan?