Kontakta oss

Skolassistent (Reception, busskort, ID-brickor)

Magdalena Skotte

Telefon 0532-17118
magdalena.skotte@amal.se

Magdalena Skotte


Skoladministratör (Betyg, elevregistrering m.m.)

Christina Nilsson

Telefon 0532-172 11
christina.nilsson@amal.se

Christina Nilsson


Redovisningsekonom

Anna Johansson

Telefon 0532-172 06
anna.johansson@amal.se

Anna Johansson


Skolinformatör (Sociala medier, hemsidan, information m.m.)

Anneli Blüme 

Telefon 0532-172 07 
anneli.blume@amal.se


Skoladministratör (Stöd & resurs, lokalbokning)

Elke Franckaert Forsberg

Telefon 0532-170 33
elke.franckaert@amal.se


Studie- & yrkesvägledare

Ann-Christin Hard

Telefon 0532-17249
ann-christin.hard@amal.se

Ann-christin Hard


IT-support elevdatorer

Anton Wåhlander

Telefon 0532-172 24 / 070-417 97 25
anton.wahlander@amal.se


Intendent (Kommunalt aktivitetsansvar)

Stefan Björkman

Telefon 0532-17209
stefan.bjorkman@amal.se


Tekniker

Sture Östlind

Telefon 0532-17225
sture.ostlind@amal.se

Sture Östlind


Lars Gustafsson

Telefon 073-6508094
lars.gustafsson@amal.se


Ola Bengtsson

Telefon 0532-17442
ola.bengtsson@amal.se

Skolledning


Mats Aronsson
Verksamhetschef Gymnasium
Telefon 0532-172 18 
mats.aronsson@amal.se


Christine Siljeblad
Rektor för BF, EE, HA, IN, VO
Telefon 0532-172 05
christine.siljeblad@amal.se


Joakim Axelsson
Tf Verksamhetschef 20 %
Rektor för EK, NA, SA, TE, ES. 
Telefon 0532-173 63
joakim.axelsson@amal.se


Magnus Skoglund
Rektor för IM, NIU, IP, AH, EHT
Telefon 0532-170 93
magnus.skoglund@amal.se

Jonathan Lindström
Bitr rektor
Telefon 0532-173 53
jonathan.lindstrom@amal.se


Lärlingskoordinator och chef för SYV (gymnasium och grundskolan)

Charlotte Bring
Telefon 0532-17409
charlotte.bring@amal.se


Verksamhetschef Stöd och Resurs

Lena Bergling Forsell
Telefon 0532-171 23
lena.forsell-bergling@amal.se


Intendent

Stefan Björkman
Chef för administrativ personal och tekniker
Telefon 0532-172 09
stefan.bjorkman@amal.se

Karlbergsgymnasiet
Box 62
662 22 ÅMÅL

Besöksadress
Schölinsgatan 7
662 32 ÅMÅL

Tel 0532 -172 11
E-post: karlberg@amal.se

Org.nr 212000-1587

FAKTURAADRESS: 
ÅMÅLS KOMMUN 
FE 261 
838 80 FRÖSÖN

Samtliga fakturor skall 
innehålla fältet Er Referens. 
Beställaren ska alltid ange 
denna referenskod (8 tecken).  

Sidan uppdaterades 2021-10-21

Synpunkter på sidan?