Kontakta oss

Skoladministratör (Betyg, elevregistrering m.m.)

Christina Nilsson

Telefon 0532-172 11
christina.nilsson@amal.se


Redovisningsekonom

Anna Johansson

Telefon 0532-172 06
anna.johansson@amal.se


Skolinformatör (Social medier, hemsidan, information m.m.)

Anneli Blüme 

Telefon 0532-172 07 
anneli.blume@amal.se


Skoladministratör (Stöd & resurs)

Elke Franckaert Forsberg

Telefon 0532-170 33
elke.franckaert@amal.se


Studie- & yrkesvägledare/skoladministratör (busskort)

Malin Krokström

EK, ES, NA, SA

Telefon 0532-17351
malin.krokstrom@amal.se


Studie- & yrkesvägledare

Ann-Christin Hard

BF, EE, HA, IM, IN, TE, VO

Telefon 0532-17249
ann-christin.hard@amal.se


Intendent (Kommunalt aktivitetsansvar)

Stefan Björkman

Telefon 0532-17209
stefan.bjorkman@amal.se


Aktivitetssamordnare (Kommunalt aktivitetsansvar)

David Bergström

Telefon 0532-17074
david.bergstrom@amal.se


Skolassistent (lokaluthyrning, ID-bricksfoto)

Magdalena Skotte

Telefon 0532-17118
magdalena.skotte@amal.se


Tekniker

Sture Östlind

Telefon 0532-17225
sture.ostlind@amal.se


Lars Gustafsson

Telefon 073-6508094
lars.gustafsson@amal.se


Ola Bengtsson

Telefon 0532-17442
ola.bengtsson@amal.se

Skolledning


Verksamhetschef Gymnasiet
Mats Aronsson
Telefon 0532-172 18 
mats.aronsson@amal.se


Enhet 1
Tf Rektor Christine Siljeblad
Ansvarar för BF, HA, VO
Telefon 0532-172 05
christine.siljeblad@amal.se


Enhet 2
Rektor Joakim Axelsson
Ansvarar för EK, IM, NA, SA
Telefon 0532-173 63
joakim.axelsson@amal.se


Enhet 3
Rektor Jonathan Lindström
Ansvarar för EE, ES, IN, TE
Telefon 0532-173 53
jonathan.lindstrom@amal.se


Enhet 4
Rektor Magnus Skoglund

Ansvarar för NIU, IP, AH, EHT
Telefon 0532-170 93
magnus.skoglund@amal.se


Verksamhetschef Stöd och Resurs

Lena Bergling Forsell
Telefon 0532-171 23
lena.forsell-bergling@amal.se


Karlbergsgymnasiet
Box 62
662 22 ÅMÅL

Besöksadress
Schölinsgatan 7
662 32 ÅMÅL

Tel 0532 -172 11
E-post: karlberg@amal.se

Org.nr 212000-1587

FAKTURAADRESS: 
ÅMÅLS KOMMUN 
FE 261 
838 80 FRÖSÖN

Samtliga fakturor skall 
innehålla fältet Er Referens. 
Beställaren ska alltid ange 
denna referenskod (8 tecken).  

Sidan uppdaterades 2020-09-11

Synpunkter på sidan?