Kontakta oss

Enhetschef/rektor

Mats Aronsson
Telefon 0532-172 18
mats.aronsson@amal.se

(ansvarsområde Karlberg 2)


Rektor

Charlotte Bring
Telefon 0532-172 05
charlotte.bring@amal.se

(ansvarsområde Karlberg 1)


Rektor

Magnus Skoglund
Telefon 0532-170 93
magnus.skoglund@amal.se
(ansvarsområde Karlberg 3)


Enhetschef/Rektor Resursenheten/Särskolan

Lena Bergling Forsell
Telefon 0532-171 23
lena.forsell-bergling@amal.se

(ansvarsområde enheten Gysär)



Biträdande rektor

Stefan Bjökman
Telefon 0532-172 09
stefan.bjorkman@amal.se

(ansvarsområde Introduktionsprogrammen)



Skolinformatör

Anneli Blüme Josefsson
Telefon 0532-172 07
anneli.blume-josefsson@amal.se



Enhetsassistent

Christina Nilsson
Telefon 0532-172 11
christina.nilsson@amal.se



Redovisningsekonom

Anna Johansson
Telefon 0532-172 06
anna.johansson@amal.se



Assistent

Elke Franckaert Forsberg
Telefon 0532-170 33
elke.franckaert@amal.se


Personallista


E-post till enskild lärare

Vid direktkontakt via e-post med lärare inom Åmåls kommun används principen: fornamn.efternamn@amal.se (å och ä ersätts av a och ö av o).








Kontaktregister

I vårt kontaktregister kan du söka efter anställda i Åmåls kommun som har en telefonanknytning.

Klicka här

Fyll i efternamn följt av förnamn.

Karlbergsgymnasiet
Box 62
662 22 ÅMÅL

Besöksadress
Schölinsgatan 7
662 32 ÅMÅL

Tel 0532 -172 11
E-post: karlberg@amal.se

Org.nr 212000-1587

FAKTURAADRESS:
ÅMÅLS KOMMUN
FE 261
838 80 FRÖSÖN

Samtliga fakturor skall
innehålla fältet Er Referens.
Beställaren ska alltid ange
denna referenskod (8 tecken).  

Sidan uppdaterades 2017-11-14

Synpunkter på sidan?